• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Wymarzona podróż poślubna, a może Meksyk?

{Zwiedzanie malowniczej Portugalii
Portugalia to niewątpliwie jeden z najładniejszych europejskich krajów. Chociaż generalnie Portugalia jest sporo mniej znana wśród turystów, aniżeli Hiszpania, czyli jedyny sąsiad Portugalii, to nie jest powiedziane, iż Portugalia jest w jakimś stopniu gorszym krajem. A zwłaszcza, że Portugalia jest relatywnie tania, na pewno tańsza, niż Hiszpania. No dobrze, co zatem warto zobaczyć w Portugalii? Cóż, trzeba otwarcie przyznać, iż Portugalia ma bardzo dużo do zaoferowania. Początkowo warto pod uwagę brać Lizbonę. Oczywiście Lizbona to stolica oraz największe miasto w Portugalii. To także najbogatsze miasto, jego mieszkańcom zdecydowanie daleko do rozpowszechnionego stereotypu typowego mieszkańca Portugalii.
Mowa w tym momencie o tym, że Lizbona jest nawet kilkukrotnie bardziej bogata, niż inne regiony kraju, który być może nie jest zbyt biedny, ale jednakże daleko mu do zamożności – na przykład za kilka lat Polska będzie bogatsza od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic, choćby z takiego powodu, że jest niesamowicie klimatyczna. Jeśli już mówimy o klimacie, nie można nie napisać o pięknych plażach, które są wymarzone dla miłośników plażowania oraz kąpieli w ciepłej wodzie. Chociażby miejscowość Lagos jest kapitalnym miejscem na odpoczynek. A na koniec warto wspomnieć o słynnym mieście Porto. Porto to wspaniałe miasto, które jest nie tylko piękne, lecz również oryginalne.|Włochy – jeden z najpiękniejszych krajów na świecie
Bardzo wiele osób nawet uważa, że Włochy to najładniejszy kraj na całym świecie. Ciężko generalnie dziwić się tak powszechnemu uwielbieniu Włoch, w końcu Włochy oferują nie tylko wspaniałe miasta bądź plaże, ale także dały nam wybitnych artystów, pyszne potrawy bądź luksusowe samochody. Warto jednakże skupić się na zwiedzaniu Włoch. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest to by do Włoch dostać się za pośrednictwem linii lotniczych. Z Polski każdego dnia latają samoloty do Włoch – przede wszystkim chodzi o Rzym i Mediolan. I właśnie Rzym i Mediolan warto na dobry początek odwiedzić.
Chociaż akurat Mediolan w wielu przypadkach zbiera negatywne opinie, zatem najlepszym punktem początkowym jest Rzym – jedno z najwspanialszych miast na świecie. Warto również zobaczyć Wenecję, która jest niezmiernie urokliwym miastem, wprost stworzonym dla romantyków. Świetne są również miasta zlokalizowane w regionie Toskania. Naturalnie chodzi o wspaniałą Florencję, która jest prawdziwym rajem dla miłośników kultury. Nie można nie zobaczyć Pizy, w szczególności Krzywej Wieży, ale również warta uwagi jest Siena – niewielkie miasto, które jest jednak jednym z najładniejszych miejsc na Ziemi. Generalnie Włochy mają tak wiele do zaoferowania, iż zabraknie dnia, aby omówić wszystkie ładne miejsca. To pokazuje wielką potęgę Italii.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy spośród nas z niecierpliwością wyczekuje na tenże wspaniały czas jakim jest urlop. Po wielu miesiącach wytężonej pracy nareszcie nadchodzi ta chwila gdy możemy razem z bliskimi wyjechać na wspólny odpoczynek. Dzisiaj wyborów w tymże aspekcie posiadamy tak wiele, iż ciężko bywa wybrać. Warto zapoznać się szczegółowo z propozycjami przeróżnych biur podróży, które mają nierzadko do zaproponowania wiele ciekawych lokalizacji w dobrej cenie.
Jeśli tylko mamy tego rodzaju możliwość i chcielibyśmy trochę zaoszczędzić, warto zdecydować się na wakacje w nie tak bardzo popularnych miesiącach. Nie dość, że ceny wówczas są o wiele niższe, to liczba turystów w najbardziej popularnych miejscach jest także mniej frustrująca. Wybierając cel naszej podróży pamiętajmy także aby oprócz walorów wypoczynkowych, do których zalicza się plaża i dobrej klasy hotel, pomyśleć także o jakiś atrakcjach.
Doskonałym miejscem, które łączy ze sobą świetną temperaturę i interesujące zabytki do obejrzenia jest na pewno Grecja. Stolica tego państwa, czyli Ateny, jest wręcz przepełniona wielką historią, którą każdy powinien znać. Decydując się na wczay do Grecji możemy być pewnym, że nie dosięgnie nas nuda. W każdym momencie bowiem Ateny zachwycą nas kolejnymi niesamowitymi budowlami i legendami.|Wspaniała wycieczka do Australii
Australia to taki kraj, który według wielu ludzi może uchodzić za niemalże raj. W końcu to wspaniałe państwo, gdzie ciągle świeci słońce, wynagrodzenia są godne, a na dodatek cały kraj jest rewelacyjnie zorganizowany. Nie dziwi w takim razie to, że Australia jest miejscem, do którego pragnie pojechać naprawdę wielu turystów. Jeżeli należysz do owego grona, powinieneś głównie wiedzieć, iż podróż do Australii to gigantyczny wydatek finansowy. To przecież kraj położony na samym końcu świata – z europejskiego punktu widzenia, zatem same bilety na samolot kosztują majątek. Jednakże jeżeli postaramy się, pewnie uda się nam zwiedzić ten wspaniały kraj. Trzeba najzwyczajniej w świecie ustalić sobie cel!
A należy jasno napisać, iż Australia może zaoferować dla turystów dużo atrakcji. Oczywiście Sydney, które we wszelkich rankingach jest zamieszczane na pierwszych miejscach, jeżeli wziąć pod uwagę satysfakcję mieszkańców z życia. Sydney oferuje bardzo dużo zabytków, na przykład słynną Operę, ale także wiele innych miejsc. Ciekawym miejscem jest także Melbourne – miasto, gdzie jest organizowany Australian Open. Co ciekawe, w Australii nie mieszka wielu ludzi – ok. 20 milionów. Można powiedzieć, że większość mieszkańców Australii mieszka w wielkich miastach na wschodzie – choć jest także duże miasto Perth, które jest zlokalizowane na zachodzie, a więc jego mieszkańcy są jakby odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim pod względem zajmowanej powierzchni państwem świecie, który może każdemu z nas zaoferować sporo niesamowitych widoków oraz Odkryjmy wschodnią część Starego Kontynentu!
Europa to niezwykły kontynent. W końcu na tej niedużej powierzchni znajduje się kilkadziesiąt krajów. A każdy z tych krajów choćby trochę się różni od siebie. I właśnie dlatego Europa to w dalszym ciągu najbardziej wspaniały i najbogatszy kontynent na świecie. Najbliższe lata nam pokażą czy mieszkańcy Europy zdołają pokonać wszystkie problemy, takie jak np. bezrobocie wśród szczególnie młodych albo przeniesienie produkcji do Chin. Warto jednak także spojrzeć na tę część Europy, która jest trochę zapomniana. Mowa tutaj o takich krajach, które są położone na wschód od Polski. Na przykład Białoruś, czyli jedyny europejski kraj rządzony przez dyktatora.
Choć na Białorusi nie spotkamy zbyt wielu wielkich miast – wyjątek to m.in. Mińsk, czyli stolica naszego sąsiada, to jednakże nie jest to wadą. Najpotężniejszym plusem Białorusi jest pewna oryginalność, swego rodzaju dziewiczość. Wystarczy porównać nasz kraj z Białorusią – choć niestety w dalszym ciągu daleko nam do poziomu życia w Irlandii, to jednak widać wielką różnicą pomiędzy Polską, a Białorusią – trzeba zaznaczyć, że w 1990 roku, a więc wtedy kiedy rozwalał się poprzedni ustrój, Białoruś to było sporo bogatsze państwo, niż Polska. To pokazuje bardzo duży minus takich państw jak Białoruś, ale także choćby Mołdawia. Jednak to nie zmienia faktu, że warto odkrywać Wschód.

1. Przejrzyj

2. Dowiedz się teraz

3. Kliknij dla szczegółów

4. Dowiedz się więcej

5. Zobacz teraz

Categories: Turystyka

Comments are closed.