• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Poznaj skarby Bałkanów

Odwiedź Węgry!
Europa Środkowa na pewno jest regionem w którym spotkamy sporo naprawdę ciekawych krajów. Polska jest tu oczywiście jednym z najlepszych przykładów, choć naturalnie dobrze jest raz na jakiś czas wyjechać gdzieś za granicę, ponieważ z powodu niewielkich odległości nie będzie to dla nas zbyt duży wydatek a jednocześnie będziemy mogli w taki sposób zobaczyć wiele interesujących miejsc.
Do zdecydowanie najbardziej godnych uwagi propozycji z pewnością zaliczają się tu Węgry, znajdujące się całkiem blisko Polski – oddziela nas tylko Słowacja. Pomimo tego, że jest to stosunkowo niewielki kraj, to jednak będziemy w nim mogli zobaczyć zarówno wiele pełnych uroku miast jak i zapierających dech w piersiach krajobrazów. Na szczególną uwagę zasługuje oczywiście Budapeszt, który wszystkimi swoimi zabytkami może wprawić w prawdziwy zachwyt nawet najbardziej wymagające osoby. Jeśli chodzi o środowisko naturalne, to do zdecydowanie najciekawszych miejsc należy tu słynne jezioro Balaton, będące największym zbiornikiem wodnym tego typu w tej części Europy.
A zatem, Węgry niewątpliwie mogą nam zaoferować mnóstwo ciekawych rzeczy. Bardzo ciekawy może być także fakt, że Polacy i Węgrzy związani są ze sobą wspólną historią oraz wielowiekową przyjaźnią, w związku z czym wakacje w tym państwie będą jeszcze ciekawszą propozycją dla nas wszystkich.

1. Znajdź tutaj

2. Zobacz stronę

3. Przeglądaj

4. Zobacz więcej

5. Przeglądaj

Categories: Podróże

Comments are closed.